طرح توجیهی تولید ادوات کشاورزی

طرح توجیهی تولید ادوات کشاورزی

دانلود طرح توجیهی

 

 

خلاصه طرح توجیهی :

نام محصول : تولید ادوات کشا.رزی

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۲۰۰۰ تن در سال

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۷۹ صفحه

%d8%b7%d8%b1%d8%ad-%d8%aa%d9%88%d8%ac%db%8c%d9%87%db%8c-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%db%8cvcd

 

محصول تولیدی این طرح، «دیسک ۲۸، ۳۲ و ۳۶ پره» میباشد. هرسی بشقابی یا دیسک پس از گاو آهن برگردان از جمله مهمترین ابزار خاک ورزی است که تقریباً در هر نوع خاکی مورد استفاده قرار میگیرد. عوامل خاک ورز دیسک به شکل بشقابهای مقعر، مدور و گردان هستند که در چند گروه مجزا و با آرایش خاص، با خاک به نحوی ارتباط دارند که بشقاب های دو گروه پس از درگیر شدن با خاک، با هم حول یک محور مشترک گردش می نمایند. برای نخستین بار در سال ۱۸۶۷، اختراع دیسک در آمریکا به ثبت رسید. انواع معمولی دیسک تا سال ۱۹۰۰ جای خود را در عملیات زراعی باز کرد تا این که در سال ۱۹۲۵ نوع دیگری از دیسک با نام «افست» وارد بازار شد و امروزه این نوع دیسک کاربری بیشتری در کشاورزی دارد.

بطور کلی «هرسی بشقابی» متشکل از تعدادی صفحات مدور تو گود است که دارای لبههایی تیز و برنده میباشد. جنسی آنها از فولاد بوده که در قسمت وسط ضخیم و هرچه به پیرامون و لبه نزدیک می شود، نازک تر است. ضخامت صفحات ۴ تا ۸ میلی متر و قطر دایره صفحات از ۴۰ تا ۷۰ سانتی متر متغیر میباشد مقطع محور غالباً چهارگوش بوده و از وسط صفحات دیسک که دارای سوراخ چهارگوش می باشند، می گذرند. بین صفحات قرقره هایی از آهن و چدن قرار گرفته تا صفحات با فواصل معین روی محور سوار شوند، تعداد صفحات دیسک بر روی هر محور مساوی بوده و نسبت به مرکز دستگاه قرینه هستند .

دانلود طرح توجیهی