طرح توجیهی تولید تسمه نقاله

طرح توجیهی تولید تسمه نقاله

طرح توجیهی تولید تسمه نقاله

دانلود طرح توجیهی

7000 تومان – خرید

 

خلاصه طرح :

نام محصول : تولید تسمه نقاله سیم دار

ظرفیت پیشنهادی طرح : ۲۰۰۰ تن در سال

اشتغال زایی : ۴۹ نفر

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۶۰ صفحه

طرح توجیهی تولید تسمه نقاله
طرح توجیهی تولید تسمه نقاله

امروزه خطوط انتقال کالا که اصطلاحا نقاله نامیده میشوند بخش لاینفلث صنایع مختلف تولید، استخراج ، فرآوري ، مونتاز و غیره است. از آنجا که غالبا فرآیندهاي تولید هر محصول متشکل از بخشهاي گوناگون هستند و مواد اولیه یا کالاي نیم ساخته باید مسافتي را بین ایستگاه هاي مختلف طي نمایند تا به محصول نهايي تبدیل شوند، نقاله از حیث افزایشی راندمان تولید و کاهش هزینه جابجایي مناسب ترین ابزار ممکن است. از سایر دلایلی کاربرد یافت نقاله میتوان به جلوگیري از تماسی انسان با محیطهاي آلوده یا خطرنالث مثل کوره هاي پخت رنگ و محیطهاي حاوي مواد سمي اشاره نمود. کاهشی جابجایي بي مورد ابزارها و نیروي انساني و پیوسته نمودن پروسه تولید از سایر مزایاي استفاده از ایلات سیستم نقاله است.

انواع مختلف سیستم نقاله برای کاربردهای مختلف به صورت استاندارد و ماجولار طراحی و ساخته شده و فقط طول و ارتفاع کانویر براساسی نیاز مشتری مشخص می گردد بطوریکه فریم تجهیزات عمدتا از پروفیل های اختصاصی آلومینیمی یا ورق های استیل و آهن می باشند که به کمک برش لیزر، پانچ و خم CNC تولید می شود. طراحی بر مبنای اصول مهندسی، دقت ساخت بالای قطعات و کیفیت بالای قطعات استاندارد مورد استفاده، دلائل اصلی در کیفیت بالای محصولات تولیدی این گروه می باشد که توان رقابت با محصولات مشابه اروپائی را فراهم می آورد.

نوارهاي نقاله از تجهیزات بسیار مهم جهت انتقال مواد جامد مي باشند. در این تجهیزات ، مواد پس از تخلیه مناسب بر روي باند، در فواصل طولاني و شرایط حتي نا مناسب محیطي از نقطه اي به نقطه دیگر منتقل مي گردند. لازمه افزایش کیفیت و کمیت یافت محصول، استفاده از ماشین آلات پیشرفته و اتوماتیلث مي باشد. ماشین آلاتي که بیشتر مراحل کاري آنها به طور خودکار صورت گرفته و اتکاي آن به عوامل انساني کمتر باشد. از نمونه هاي متداول این ماشین آلات در صنعت مي توان به نقاله هاي مکانیکي اشاره کرد که نقش بسزایي را در توسعه روشهاي حمل و نقل دارند.

تسمه نقاله از سه قسمت اصلی تشکیل شده است :

۱. لاستیک روکش بالای تسمه: قسمتی است که بار روی آن قرار می گیرد و جنسی و ضخامت این لایه باید متناسب با نوع مواد حمل شونده و شرایط کارکرد تسمه باشد. مشخصات فیزیکی مواد از قبیل دما وریز و درشت بودن ذرات. برندگی یا صاف بودن و نیز مشخصات شیمیایی مواد حمل شونده در انتخاب ضخامت و جنسی لاستیک روکشی موثرند. لذا تسمه نقاله ای که در فضای باز و شرایط جوی گوناگون اقدام به حمل قطعات تیز و برنده می کند دارای جنسی بسیار متفاوت با دیگری است که در سالن یک کارخانه عهده دار حمل وسایل سبک و یکنواخت است.

۲. منجید تسمه نقاله : این قسمت دارای اهمیت خاصی در ترکیب تسمه می باشد، چرا که تامین استحکام مورد نیاز جهت حمل بار و به گردش در آوردن تسمه بر روی ماشین نقاله به عهده منجید می باشد.

۳. لاستیک روکشی پایین تسمه: این قسمت منجید را در مقابل سایشی قسمتهای مختلف ماشین نقاله و سرریز مواد حمل شونده محافظت می کند. عموما ضخامت روکشی لاستیک پایین از ضخامت روکشی لایه رویه کمتر است.

برای دانلود روی دکمه زیر کلیک کنید

7000 تومان – خرید