طرح توجیهی تولید غذای آماده

طرح توجیهی تولید غذای آماده

طرح توجیهی تولید غذای آماده

 

8900 تومان – خرید

 

خلاصه طرح توجیهی :

یکی از مهم ترین بخش های گزارشات امکان سنجی پروژه های صنعتی مطالعه بازار می باشد. به طوری که با اهمیت یافتن هرچه بیشتر مباحث بازار و بازاریابی مطالعه بازار گستره بیشتری پیدا کرده است. مفهوم مطالعه بازار، جمع آوری و ثبت و تجزیه و تحلیل نظام مند داده های مرتبط با بازار و فراهم ساختن زمینه تبیین، تشریح و طبقه بندی بازار فعلی و پیش بینی بازار آتی محصول مورد بررسی می باشد. اجرای یک پروژه با استفاده از منابع موجود، نظیر مواد اولیه مورد نیاز، منابع انسانی و تکنولوژی و هم چنین مکان یابی آن، زمانی محقق می شود که مفاهیم اولیه بازار نظیر تقاضای فعلی مؤثر، تقاضاهای ارضاء نشده، مزیت های رقابتی واردات و صادرات و غیره تعیین شده باشد. از این رو مطالعه بازار به عنوان بخشی از فرآیند مطالعات امکان سنجی باید با دقت با هدف حصول اطلاعات فوق الذکر در زمان مناسب صورت پذیرد. گزارش جاری به منظور بررسی توجیه اقتصادی، فنی و مالی ایجاد واحد تولید غذای آماده می باشد.

طرح توجیهی تولید غذای آماده
طرح توجیهی تولید غذای آماده

امروز الگوی مصرف غذا در جهان رو به تغییر است و تمایل به مصرف غذاهایی که به سرعت آماده می شوند اهمیت یافته، با توجه به خصوصیاتی نظیر کامل بودن ناگتها از نظر مواد مغزی، بهداشتی بودن، در دسترس بودن و آماده شدن سریع، اهمیت استفاده از این محصولات آشکار میشود. از نظر تکنولوژی تولید فرآورده های گوشتی به نوع کلی تازه، حرارت دیده، خمیری و پخته شده تقسیم بندی می گردند و یک گروه مجزا به نام فرآورده های منجمد نیز وجود دارد که با لفظ همبرگر یا برگر نامیده می شوند. لیکن آن چه در کشور ما تولید می گردد در دو نوع کلی پخته شده و خام بسته بندی می شود.

جهان معاصر را به درستی «جهان سرعت» نامیده اند. سرعتی که انسان از روی حرصی به دنیا، پس از

رنسانس در زندگی خود وارد کرد. هر روز که دوران تجدد، وارد مراحل پیچیده تر خود شد، بر این سرعت افزوده شد. انسان عصر مدرن که در فضای خسته کننده ماشینی باید شبانه روز کار کند تا نیازهای روز افزون خود به خرید دستگاه ها و تجملات جدید را برطرف کند، دیگر حوصله تهیه غذاهای سنتی را هم از دست داده و به مصرف نوع جدیدی از غذاها، معروف به غذاهای آماده یا سریع (Fast Food) روی آورده است. امروزه غذاهای آماده، جزء جدایی ناپذیر شهرهای متجدد شده است. دسترسی آسان، پخش گسترده و قیمت های پایین، نقش مهمی در گسترش مصرف این گونه غذاها ایفا می کند. تنوع زیاد این غذاها، به کار بردن ادویه های مختلف و خوش بو در آنها و نیز زیبا و جذاب بودن ظاهر این نوع غذاها، سبب می شود مصرف آنها بیشتر شود. دلیل افزایش استفاده ی این گونه غذاها این است:

۱- استفاده از چربی فراوان

۲- استفاده از ادویه جاتخوش طعم کننده

۳ – کمتر بودن زمان آماده شدن غذا نسبت به انواع سنتی

۴- قیمت مناسب تر

۵- طعم متفاوت ۹ گاه لذيذتر نسبت به انواع اغذيه.

 

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۷۸ صفحه

 

برای دانلود طرح توجیهی تولید غذای آماده روی دکمه زیر کلیک کنید

 

8900 تومان – خرید