طرح توجیهی تولید فسفات

طرح توجیهی تولید فسفات

طرح توجیهی تولید فسفات

 

4900 تومان – خرید

طرح توجیهی تولید فسفات

خلاصه طرح توجیهی :

نام محصول : فسفات

موارد کاربرد : تولید اسید فسفریک ، کود شیمیایی

ظرفیت پیشنهادی : ۲۰۰۰۰ تن در سال

مواد مصرفی : کانسنگ فسفات

فسفات ترکیبی غیر آلی و نمک اسید فسفریک است. در جهان طبیعت هرگز فسفر به شکل خالص دیده نشده‌است.اما تنها به شکل فسفات دیده شده که شامل اتم فسفر تشکیل پیوند داده با چهار اتم اکسیژن می‌باشد.این می‌تواند به شکل یون فسفات دارای بار منفی شده (P3O4-) که در مواد معدنی یا به عنوان ارگانوفسفات که به مولکول‌های زیستی چسبیده به یک، دو یا سه اتم اکسیژن هستند وجود دارد.

خاک فسفات (PR) نام عمومی برای توضیح ترکیب معدنی طبیعی حاوی غلظت بالایی از فسفات معدنی می باشد. این عبارت برای نامگذاری هر دو حالت فسفات و ناخالصی های آن کاربرد دارد. کانی های رسوبی خاک فسفات تقریبا ۸۰ تا ۹۰ درصد این محصول را در ۱۰ سال گذشته در جهان تامین نموده است. انواع خاک فسفات دارای ترکیبات شیمیایی و شکل های فیزیکی بسیار متفاوتی هستند. گاهی بصورت لایه های مسطح باریک و یا به شکل روباره های کم عمق.

بزرگ ترین معادن خاک فسفات جهان در کشور مراکش و دیگر کشور های آفریقایی, آمریکا, خاور میانه و چین قرار دارند. بیشتر کانی های فسفات حاوی فلوراپاتیت-کربنات معروف به فرانکولیت هستند. فرانکولیت های با میزان کربنات زیاد, جایگزینی برای فسفات هستند که بسیار فعال بوده و کاملا مناسب برای بکار بردن مستقیم بعنوان کود کشاورزی و یا اصلاح کننده خاک می باشند.

کانی های آتشفشانی در حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد تولید خاک فسفات در جهان را طی ۱۰ سال گذشته در اختیار داشتند. این نوع معادن در فدراسیون روسیه, کانادا, آفریقای جنوبی, برزیل, فنلاند و زیمباوه و همچنین اوگاندا, مالاوی, سری لانکا و چند کشور دیگر استخراج می شوند. این کانی های فسفات معمولا دارای انواع متفاوت فلوراپاتیت غیر فعال می باشند که برای اعمال مستقیم در کشاورزی زیاد مناسب نیستند.

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۵۰

4900 تومان – خرید

 

یک پاسخ بنویسید