طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی

طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی

طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی

 

7900 تومان – خرید

 

خلاصه طرح توجیهی :

عنوان طرح تولید محصولات لبنی مغذی با ظرفیت ۳۵۰۰ تن شامل انواع شیرهای طعم دار و شیرهای غنی شده با ویتامین آ، ویتامین ب، ویتامین دی و کلسیم با ظرفیت ۲۰۰۰ تن و انواع ماست طعم دار و ماست پروبیوتیک با ظرفیت ۱۵۰۰ تن در سال، دار استان آذربایجان غربی

یکی از مهمترین بخشهای گزارشات امکان سنجی پروژه های صنعتی مطالعه بازار می باشد. به طوری که با اهمیت یافتن هر چه بیشتر مباحث بازار و بازاریابی مطالعه بازار گستره بیشتری پیدا کرده است. مفهوم مطالعه بازار، جمع آوری و ثبت و تجزیه و تحلیل نظامند داده های مرتبط با بازار و فراهم ساختن زمینه تبیین، تشریح و طبقه بندی بازار فعلی و پیش بینی بازار آتی محصول مورد بررسی می باشد. اجرای یک پروژه با استفاده از منابع موجود، نظیر مواد اولیه مورد نیاز، منابع انسانی و تکنولوژی و هم چنین مکان یابی آن، زمانی محقق می شود که مفاهیم اولیه بازار نظیر تقاضای فعلی مؤثر، تقاضاهای ارضاء نشده، مزیتهای رقابتی واردات و صادرات و غیره تعیین شده باشد. از این رو مطالعه بازار به عنوان بخشی از فرآیند مطالعات امکان سنجی باید با دقت و با هدف حصول اطلاعات فوق الذکر در زمان مناسب صورت پذیرد.گزارش جاری به منظور بررسی توجیه اقتصادی – فنی و مالی ایجاد واحد تولیدی می باشد .

طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی
طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی

در ابتدای این گزارش بهتر است که محدوده طرح حاضر را معرفی نماییم. در عنوان طرح آمده است که تولید محصولات لبنی مغذی مورد نظر می باشد. از آنجا که تمامی محصولات لبنی خود به تنهایی مغذی می باشند، لذا باید تفسیر این پسوند را مشخص نماییم. در این ارتباط باید گفت هر چند انواع لبنیات خود سرشار از مواد مغذی و انواع ویتامینها و پروتین ها می باشند، اما در چند سال اخیر تلاشهایی برای هر چه بیشتر غنی شدن این محصولات از طریق افزودن برخی مواد مغذی به آنها به عمل آمده است. این عمل اصطلاحاً تحت عنوان «غنی سازی» محصولات غذایی به انجام رسیده است و هدف آن تقویت جنبه های تغذیه ای انواع مواد غذایی و من جمله محصولات لبنی بوده است. تولید شیرهایی با درصد کلسیم و یا ویتامین D بیشتر، تولید شیر کاکائو، شیر عسل، ماست میوه ای، و موارد مشابه در این راستا انجام گرفته است. در حوزه محصولات لبنی عمل غنی سازی و تولید محصولات ترکیبی، بیشتر بر روی شیر و ماست انجام شده، لذا در این طرح تولید محصولات لبنی مغذی با تمرکز بر روی شیر وماست مد نظر می باشد و سعی می شود با تشریح ویژگیهای این محصولات، نیاز بازار و فرآیند تولید و عرضه آنها مورد تحلیل و ارزیابی قرار گیرد.

 

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۹۲ صفحه

 

برای دانلود طرح توجیهی تولید لبنیات مغذی روی دکمه زیر کلیک کنید

 

7900 تومان – خرید