طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

دانلود طرح توجیهی

8000 تومان – خرید

 

خلاصه طرح :

نام محصول : روغن حیوانی

ظرفیت تولید : ۴۰۰ تن در سال

موارد کاربرد : غذایی ، دارویی ، شیرینی و شکلات

مواد اولیه : شیر گوسفند

اشتغال زایی : ۱۹ نفر

طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی
طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

روغن حیوانی دارای خواصی بی شماری از جمله استخوان سازی، کاهش غلظت خون، کاهش چربی های زاید شکم، شادابی و سفیدی پوست و سم زدایی از بدن است … تغذیه سلول های عضله قلب از اسیدهای ceわそ است که تنها در روغن حیوانی به وفور یافت می شود … روغن حیوانی بهتر است به جای روغن نباتی و روغن مایع مصرف شود، زیرا روغن نباتی یا روغن های هیدروژنه جامد سبب افزایش کلسترول و گلیسیرید شده و در عروقی بدن و قلب رسوب می کند.

در ساختمان شیشیمیایی روغن های حیوانی اسیدهای جرب کوتاہ زنجیر بیشتری به کار رفته است ضمن اینکه اشباع شده هستند، در حالی که روغن های گیاهی اسیدهای چرب طولانی زنجیر غیراشباع بیشتری دارند.

در فرهنگ ما روغن خوب را روغن حیوانی تلقی می کنند، که از دیدگاه تغذیه ای هم روغنی خوب است که دارای باندهای غیراشباع و مایع باشد. این روغن در بدن بر تولید کلسترول بی تأثیر است یا تولید آن را کاهش می دهد. در صورتی که با مصرف سایر روغن های جامد ، تولید کلسترول در بدن افزایش می یابد که از عواقب بد آن آگاه هستید. روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی نوعی روغن است که در بهترین نوع آن را در کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می شود. روغن حیوانی از نوعی کره محلی به دست میآید که از به هم زدن دوغ در مشک تهیه می شود. ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک، کره را از دوغ جدا می کنند. سپس کره را درون دیگهای بزرگ ریخته و به ملایمت حرارت می دهند. در اثر حرارت، آب کره تبخیر و روغن آن که چربی حیوانی است باقی میماند. طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد . به دلیل چرای گله های گوسفند منطقه غرب ایران در مراتع پر علف، این روغن از طعم و مزه خاصی که حاصل گیاهان معطر کوهی می باشد برخوردار است.

 

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۷۰ صفحه

8000 تومان – خرید