طرح توجیهی پرورش کبک

طرح توجیهی پرورش کبک

طرح توجیهی پرورش کبک

دانلود طرح توجیهی

8500 تومان – خرید

 

خلاصه طرح:

نام محصول : پرورش و بسته بندی کبک

ظرفیتتولید : ۱۰۰ تن در سال

موارد کاربرد : استفاده به عنوان مواد غذایی

مواد اولیه مصرفی : دان ، جوجه کبک یک روزه

اشتغال زایی : ۱۱ نفر مستقیم

زمین موردنیاز : ۳۰۰۰ متر مربع

میزان مواد مصرفی در سال : ۷۰۰ تن دان

طرح توجیهی پرورش کبک
طرح توجیهی پرورش کبک

کبک پرنده ای است با نام علمی Alect OriS Chukar و نام انگلیسی Allect OriS partridge که از تلاقی چندین زیرگونه بوجود آمده و از آسیای میانه و اروپای شمالی به ایالات متحده مهاجرت کرده است. زیستگاه طبیعی این پرنده از کوههای منطقه خاورمیانه و آسیا از شرق یونان و جنوب بلغارستان، آسیای صغیر تا منچوری چین گسترده است. کبک در آمریکای شمالی، هاوایی و نیوزیلند نیز از جمعیت خوبی برخوردار شده است.

پراکندگی:

۱۴ گونه مختلف از این نوع پرنده تا کنون شناسایی شده است. زیستگاه طبیعی این پرنده از کوههای منطقه خاورمیانه و آسیا از شرق یونان و جنوب بلغارستان، آسیای صغیر تا منچوری چین گسترده است. کبک در آمریکای شمالی، هاوایی ۹ نیوزیلند نیز از جمعیت خوبی برخوردار شده است.

زیستگاه طبیعی:

کبک را می توان در دامنه ها، کوه ها و صخره ها یافت.

مشخصات ظاهری :

وزن: از ۱۰ ۵ تا ۶۸۰ گرم با متوسط ۵۹۵ گرم نرها (با وزن ۵۱۰ تا ۸۰۰ گرم) کمی از ماده ها (با وزن ۴۵۰ تا ۶۸۰ گرم) از لحاظ طول و وزن بزرگترند. ترکیب پرها در هر دو جنس نر و ماده یکسان است. رنگ این پرنده قهوه ای مایل به خاکستری در بالا و زرد

کمرنگ در قسمت شکم است. یک خط سیاه از قسمت جلوی سر آغاز شده و پس از عبور از چشمها و گردن، در قسمت بالای سینه تمام می شود و سر و سینه خاکستری پرنده را از قسمت سفید رنگ گلو جدا می کند. پهلوی پرنده با ترکیبی از رنگ سیاه و شاه بلوطی متمایل به سفید پوشانده شده و پرهای انتهایی بالی، به رنگ شاه بلوطی هستند. نوک، لبه پلکها، ساقی و پاهای کبک به رنگ صورتی تا قرمز سیر هستند. اگرچه هر دو جنسی نر و ماده ممکن است دارای یک سیخک کوچک در قوزک پا باشند، ولی این معمولا از مشخصات جنسی نر است. کبک های نابالغ کوچکتر هستند و به رنگ قهوه ای و خاکستری هستند. در زیستگاه طبیعی این پرنده، رنگ آن بسته به موقعیت جغرافیایی منطقه متغیر است.

فرمت فایل : PDF

تعداد صفحات : ۷۴ صفحه

8500 تومان – خرید